شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧
لینک های مرتبط
اخبار > مراسم شبی با ایرانیان به مناسبت یلدا برگزار شد


نسخه چاپي      ارسال به دوست

٠٦:٣٨ / 1396/10/05

از سوی رایزنی فرهنگی و با همکاری انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه توکیو(توتیا)

مراسم شبی با ایرانیان به مناسبت یلدا برگزار شد

به مناسبت شب یلدا و با حضور تعداد زیادی از ایرانیان مقیم، دانشجویان ایرانی، همکاران سفارت و معلمان و تعدادی از ژاپنی های علاقه مند به فرهنگ و تمدن اسلامی – ایرانی مراسم شبی با ایرانیان از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و با همکاری سفارت و انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه توکیو(توتیا) در ساختمان ایلیا در نزدیکی دانشگاه توکیو روز شنبه 2 دی ماه برگزار شد.


 

به مناسبت شب یلدا و با حضور تعداد زیادی از ایرانیان مقیم، دانشجویان ایرانی، همکاران سفارت و معلمان و تعدادی از ژاپنی های علاقه مند به فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی مراسم شبی با ایرانیان از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و با همکاری سفارت و انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه توکیو(توتیا) در ساختمان ایلیا در نزدیکی دانشگاه توکیو روز شنبه 2 دی ماه برگزار شد.
به گزارش رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، در ابتدای این برنامه، دیوسالار رایزن فرهنگی کشورمان ضمن خیر مقدم به میهمانان تقدیر و تشکر از همکاری سفارت و انجمن توتیا گفت : این گونه مناسبت ها فرصت مناسبی است برای آن که بتوان در کنار یکدیگر فضای بهتر و مناسب تری را در کشور میزبان فراهم نمود و رایزنی فرهنگی ضمن استقبال از دریافت ایده ها و بهره مندی از همکاری های ایرانیان مقیم و دانشجویان، امیدوار است تا بتواند بستر مناسبی برای تعامل و همکاری هر چه بیشتر فراهم نماید.
وی با اشاره به جایگاه مناسبت های دینی، مذهبی و ملی هم افزود: این مناسبت ها که ریشه در اعتقادات دینی ، ارزش های الهی، آموزه های مذهبی و ملی ما دارند در واقع عامل مهمی در هویت بخشی، تعالی و رشد هستند و می توانند زمینه ای برای انسجام و وحدت هر چه بیشتر را فراهم نمایند و باید با تکیه بر این داشته های غنی در راستای رشد و تعالی گام برداشت.
در ادامه برنامه، پورقدیم از ایرانیان مقیم و ایزدی از دانشجویان ایرانی دانشگاه توکیو، ضمن اجرای برنامه به شعرخوانی و توضیح در خصوص شب یلدا پرداختند و دو مسابقه حافظ خوانی و شعرخوانی از موسیقی های سنتی پخش شده نیز بخش های مورد توجه بود و به برگزیدگان نیز جوایزی اهداء شد.
گروه موسیقی سنتی به سرپرستی امین چغایی نیز در دو بخش جداگانه به اجرای موسیقی سنتی پرداختند که مورد استقبال قرار گرفت.
در برنامه شبی با ایرانیان همچنین یکی از ژاپنی های علاقه مند به فرهنگ و تمودن ایرانی اسلامی و فارسی آموز رایزنی فرهنگی نیز که به ایران سفر کرده بود در خصوص یافته های خود از این سفر و همچنین در مورد شب یلدا به ارائه مطالبی پرداخت.
در حاشیه این برنامه نیز سفره های زیبای مربوط به شب یلدا و صنایع دستی چیدمان شد و در پایان نیز از میهمانان پذیرایی به عمل آمد.

٠٦:٣٨    1396/10/05         تعداد بازدید: 126

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس رایزنی فرهنگی

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن - توکیو

Cultural Centerl of the I.R.IRAN - JAPAN

5 Chome-7-9 Higashigotanda, Shinagawa, Tokyo 141-0022, Japan

京都品川区東五反田5-7-9

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 23907 | بازدید امروز : 37 | کل بازدید : 362804 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 1.9375