شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧
لینک های مرتبط
اخبار > رایزنی فرهنگی برای میزبانی ایران شناسان در سال آینده اعلام امادگی کرد


نسخه چاپي      ارسال به دوست

١١:١٣ / 1397/01/08

به مناسبت نودمین سال روابط فرهنگی ایران و ژاپن و در اجلاس سالیانه ایران شناسان

رایزنی فرهنگی برای میزبانی ایران شناسان در سال آینده اعلام امادگی کرد

سی و هفتمن دوره سمینار سالانه ایران شناسی در ژاپن روز شنبه 4 فروردین ماه با میزبانی دانشگاه دوشیشا در کیوتوی ژاپن به مدت دو روز برگزار شد.


 

 

 سی و هفتمن دوره سمینار سالانه ایران شناسی در ژاپن روز شنبه 4 فروردین ماه با میزبانی دانشگاه دوشیشا در کیوتوی ژاپن به مدت دو روز برگزار شد.

در این اجلاس که تعدادی از ایران شناسان حضور داشتند در خصوص تعاملات و همکاری های فیمابین و ارائه گزارش فعالیت های ایران شناسان در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بحث و تبادل نظر صورت گرفت و برخی از شرکت کنندگان نیز مقالات خود را در حوزه های تخصصی ارائه نمودند.

به دلیل همزمانی برگزاریاین برنامه با ویزه برنامه های نوروزی رایزنی فرهنگی در توکیو، دکتر جعفری عضور هئیت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب و از محققین فعال در ژاپن و همچنین دکتر جوانمردی از محققان دانشگاه توکیو به عنوان نمایندگان رایزنی فرهنگی دراین اجلاس شرکت نموده و در خصوص فعالیت های رایزنی فرهنگی مطالبی را ارائه نمودند.

در همین ارتباط دکتر جوانمردی با اشاره به ضرورت تعامل و برقراری ارتباط حداکثری با ایارن شناسان که نقش موثر و ارازنده ای را در تعاملات دو کشور به ویژه در زمینه های فرهنگی ایفا می نمایند، به سالگرد  نودمین سال آغاز روابط دو کشور اشاره کرد و گفت: این مناسبت فرصت مناسبی است برای ایجاد تعاملات بیشتر و دکتر دیوسالار رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن این فرصت را برای میزبانی از تمامی اساتید و فعالان حوزه ایران شناسی مغتنم شمرده و آمادگی خود را برای میزبانی سی و هشتمن دوره اجلاس در توکیو اعلام می نمائیم.

دکتر جعفری هم در این نشست با ارائه مقاله و دیدگاه های خود در خصوص ایران شناسی پرداخت و ضمن بیان گزارشی از فعالیت ها و اقدامات اخیر رایزنی فرهنگی در عرصه های مختلف تاکید کرد: رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با درک درست و دقیق از نقش ماندگار ایران شناسان ژاپنی در دوره های مختلف و همچنین شخصیت های جوانی که در این زمینه فعالیت می نمایند امادگی خود را برای حمایت و همراهی و همچنین برقراری ارتباطات بیشتر با داخل کشور برای اجرای پروژه های مطالعاتی و ایران شناسی اعلام می نماید و امیدواریم در طول سال نیز علاوه بر نشست سالانه شاهد اجرای برنامه های متنوع در این زمینه باشیم.

وی سالگرد نودمین سال آغاز روابط دو کشور را برای اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و زمینه سازی برای ارتقاء تعاملات و روابط فیمابین بسیار مهم و قابل توجه دانست.

 

 

١١:١٣    1397/01/08         تعداد بازدید: 124

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس رایزنی فرهنگی

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن - توکیو

Cultural Centerl of the I.R.IRAN - JAPAN

5 Chome-7-9 Higashigotanda, Shinagawa, Tokyo 141-0022, Japan

京都品川区東五反田5-7-9

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 23897 | بازدید امروز : 21 | کل بازدید : 362788 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 1.9375