جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
لینک های مرتبط
اخبار > گزارشی از اولین گفتگوی دینی اسلام و شینتو را منتشر کرد


نسخه چاپي      ارسال به دوست

١٠:٠٢ / 1398/01/14

دکتر هاروئو ساکورایی استاد دانشگاه کوگاکان در روزنامه سراسری چوگای نیپو

گزارشی از اولین گفتگوی دینی اسلام و شینتو را منتشر کرد

دکتر هاروئو ساکورایی استاد دانشگاه کوگاکان مرکز آموزش و تربیت شینتو در شهر ایسه که اولین دور گفتگوهای دینی ایران و ژاپن با عنوان " جایگاه خانواده در اسلام و شینتو" با حضور دکتر ابراهیمی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آن برگزار شد، طی یادداشتی در روزنامه چوگای نیپّو ( (Chūgai Nippگزارشی از این نشست را منتشر کرد.


 

 

این روزنامه به صورت سراسری و ویژه ادیان منتشر می شود.

یادداشت دکتر هاروئو ساکورائی با عنوان " تبادل نظر پیرامون دیدگاه خانواده در نشست دانشگاه کوگاکان به مناسبت نودمین سالگرد روابط سیاسی ایران و ژاپن" در این روزنامه منتشر شده است.

استاد دانشگاه کوگاکان که زمینه اجرای اولین دور گفتگوی دینی ایران و ژاپن را در همکاری با رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن را هم فراهم کرد در بخش هایی از این مطلب نوشته است :

"در ماه فوریه امسال، «اولین نشست گفت و گوی دینی ایران و ژاپن» در دانشگاه کوگاکان (Kōgakkan) در شهر ایسه (Ise) استان میه (Mie) برگزار شد و همین جا اساتید، روحانیان و دکتر ابراهیمی ترکمان سیاستمدار درجه بالای کشور ایران حضور داشتند و درباره دیدگاه خانواده در شینتو و اسلام مذاکره کردند.

رایزنی فرهنگی سفارت ج. ا. ایران در ژاپن این نشست بین المللی را برگزار کرد.

دکتر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و تعدادی از روحانیون و اساتید ایرانی درباره «خانواده از دیدگاه اسلام» سخنرانی کردند.

دکتر ابراهیمی به وجود احکام اسلام به قانون عرفی جاری در ایران اشاره کرد و تاکید نمود: به هیچ عنوان نمی توان به قاعده اساسی مربوط به تحکیم خانواده و تقدم آن دخالت کرد چرا که این موضوع بر پایه عشق بنا شده است و هیچ دادگاهی قادر نیست میزان عشق را بسنجد. در آموزه‌های اسلامی، نیمی از پایبندی به دین در گرو ازدواج سالم است و بشر از دیدگاه  اسلام اشرف مخلوقات است.

در ادامه این نشست دکتر تاکاشی ماتسوموتو استاد دانشگاه کوگاکان هم درباره خانواده امپراطوری و دیدگاه خانواده سالاری ملی نظرات خود را بیان کرد و دکتر ماساناری ایتایی استادیار مرکز توسعه آموزش و پرورش این دانشگاه هم تغییر اوضاع خانواده را در جامعه جدید ژاپن اعلام نمود. دکتر تاتسومی یوشیکاوا کشیش ارشد معبد ایسه جینگو، درباره تاریخ دیدگاه خانوده ژاپنی در قرن ۱۸ میلادی با استفاده از متن‌های روحانی شینتوی همین دوره توضیح داد و نظر خود را اعلام کرد و دکتر هیتوشی اوکایچی ریاست پژوهشکده سازمان جینجا هنچو هم تأکید کرد که جشنواره‌های مربوط به خانواده در دین شینتو، احساس همدلیو مهربانی ژاپنی را تقویت می کند"

اولین دور گفتگوی دینی ایران و ژاپن از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و دانشگاه کوگاکان مهمترین دانشگاه آموزش و تربیت شینتوئی و با حمایت سفارت ایران در ژاپن، مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و معبد ایسه به عنوان مهمترین و مقدس ترین معبد شینتوئی در شهر ایسه، 20 بهمن ماه برگزار شد.

 

 

١٠:٠٢    1398/01/14         تعداد بازدید: 30

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس رایزنی فرهنگی

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن - توکیو

5 Chome-7-9 Higashigotanda, Shinagawa, Tokyo 141-0022, Japan

京都品川区東五反田5-7-9

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 28279 | بازدید امروز : 12 | کل بازدید : 371804 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 2.3750