جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
لینک های مرتبط
اخبار > تسهيل ورود نيروى كار خارجى به ژاپن


نسخه چاپي      ارسال به دوست

٠٧:٠٦ / 1398/01/27

تسهيل ورود نيروى كار خارجى به ژاپن

طبق گزارش ١٢ آوريل ٢٠١٩ وزارت امور داخلى و ارتباطات ژاپن، جمعيت فعال در محدوده سنى ١٥ تا ٦٤ ساله اين كشور در سال ٢٠١٨ برابر با ٧٥.٤٥ ميليون نفر بود كه ٥١٢ هزار نفر كمتر از سال ٢٠١٧ است.


 

در سال ٢٠١٨ تعداد نيروى كار خارجى ژاپن با افزايش ١٦٧ هزار نفرى به ٢.٣ ميليون نفر رسيد كه طى شش سال گذشته روند مستمر افزايشى داشته است

ژاپن با مسئله كمبود نيروى كار روبروست و براى رفع اين مشكل، دولت ژاپن، سيستم جديدى را براى صدور ويزا راه اندازى كرده تا از اين طريق شكاف نيروى كار موردنياز را كه اغلب شامل كارگران ساده مى شود، كاهش دهد.
طبق مقررات جديد، دولت درنظر دارد از اول آوريل ٢٠١٩، تعداد ٣٤٥ هزار نفر نيروى كار را به علاوه ٦٠ هزارنفر براى بخش پرستارى، جذب نمايد.
جمعيت با سن ٧٠ سال و بيشتر ژاپن حدود ٢٠.٧ درصد از جمعيت اين كشور را تشكيل مى دهد كه اين رقم براى نخستين بار در سال ٢٠١٨ از مرز ٢٠ درصد فراتر رفته است.
در ميان كشورهاى با جمعيت بالاتر از ٤٠ ميليون نفر، سهم جمعيت ٦٥ سال و بيشتر در ژاپن، بالاترين رقم و معادل ٢٨ درصد است در حالى كه اين نسبت براى جمعيت كمتر از ١٥ سال اين كشور فقط ١٢.٢ درصد است.
جمعيت ژاپن از سال ٢٠٠٨ كه حدود ١٢٨ ميليون نفر بود، در حال كاهش است و پیش بینی می شود در سال ٢٠٥٣ به كمتر از ١٠٠ ميليون نفر برسد.

اکونومیست فارسی

٠٧:٠٦    1398/01/27         تعداد بازدید: 29

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس رایزنی فرهنگی

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن - توکیو

5 Chome-7-9 Higashigotanda, Shinagawa, Tokyo 141-0022, Japan

京都品川区東五反田5-7-9

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 28281 | بازدید امروز : 14 | کل بازدید : 371806 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 2.2500